Araştırmalar uzaktan çalışırken mutlu olduğumuzu gösteriyor, fakat çoğumuzun önemli bir konuda hazırlıklı olmadığımız ortaya çıktı: Ergonomi!

Yatakta, kanepede, yemek masasında çalışmak keyifli gözükse de, bu iş için üretilmemiş mobilyalar bir süre sonra bel, boyun ve bilek ağrılarına ve dikkat dağınıklığına sebep oluyor. Her eve lazım birkaç mobilyayla bu sorunların önüne geçmek mümkün.

Bu yazımızda, uzaktan çalışmak için ihtiyacımız olan mobilyaları sizler için derledik!

Çalışma Masası

Evde verimli bir çalışma ortamı oluşturmak için en temel ihtiyaçların başında çalışma masası geliyor. Bilgisayarınızı ve çalışırken kullandığınız minik eşyalarınızı koyabileceğiniz uygun boyutta bir masa sizi düzensizlikten ve rahatsızlıklardan kurtaracaktır.

Rahat Bir Sandalye

Home-ofisinizin en önemli parçası kesinlikle her zaman rahat edebileceğiniz bir çalışma sandalyesi. Yüksekliğini ayarlayabileceğiniz, rahat hareket edebileceğiniz ve belinizi ağrıtmayacak rahat bir sandalyeyle tüm gün rahat, mutlu ve keyifli bir şekilde çalışabilirsiniz.

Masa Lambası

Çalışma masanızda kullanacağız bir lamba hem şık bir aksesuar hem de kullanışlı bir ışık kaynağı olacaktır. Ayarlanabilir ve çok yönlü aydınlatması olan bir lamba tercih ederek, çalışma ortamınız hafif karardığında etrafınızı aydınlatarak cezbedici bir atmosfer yaratabilirsiniz.

Çiçek

Çalışma ortamınıza renk ve canlılık katmak için masanızı küçük saksılarla süsleyebilirsiniz. Araştırmalara göre çalışma ortamındaki çiçeklerin birçok faydası bulunuyor. Masanızda yapacağınız küçük dokunuşlarla etrafınıza güzellik ve çalışmalarınıza verim katabilirsiniz. Küçük saksılar, sakinleştirici bir atmosfer, verimli bir çalışma ortamı. Hepsi sizin için!

Fotoğraf Çerçevesi

Sevdikleriniz etrafınızda olmadan çalışmak için motive olamıyorsanız masanızda fotoğraf çerçevesi için küçük bir yer ayırın. Onların gülen yüzleri karşısında hem çalışma veriminizi artırırken içinizi ısıtacaktır. Uzun çalışma saatlerinde size eşlik edecek anılar ile gücünüze güç katarken kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.