Günümüzde çok sayıda aktivite de olduğu gibi tiyatro oyunlarına da online bir şekilde ulaşmak mümkün. Bu durum evimizin konforunda veya nerede olursak olalım en keyifli oyunları izlememizi mümkün kılıyor. Özellikle içerisinde yer aldığımız dönemi düşündüğümüzde online yayınların değeri bir kat daha artıyor. 

Bu doğrultuda, şu sıralar tiyatrodan uzak kalmak istemeyenler için online tiyatro yayını sunan kanalları derledik. Tiyatronun her zaman yaşamımızın bir parçası olmasını diliyor, sizleri önerilerimizle başbaşa bırakıyoruz.

Nilüfer Kent Tiyatrosu

Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu, karantina döneminde hem yetişkinlere hem de çocuklara yönelik oyun arşivini tüm izleyicilere açtı. Sitede Orhan Kemal'in Tersine Dünya oyunundan, Sheakespeare'inShakespeare’in klasikleşmiş Romeo&Juliet oyununa kadar farklı seçeneklerdeki çok sayıda dikkat çeken oyuna ulaşmak mümkün. Tiyatro severlerin platforma göz atmasında fayda var.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı

Güncel tiyatro yayınlarına online bir şekilde ulaşabileceğiniz kanallardan biri de Kültür ve Turizm Bakanlığı. Bakanlığın Youtube sayfasında, kapsamlı Opera ve Bale arşivinin yanı sıra Devlet Tiyatroları arşivi de izleyicilerin ilgisine sunuluyor. Kanalda bulunan video oynatma listeleri üzerinden bakanlığın Devlet Tiyatroları arşivine ulaşabilirsiniz.

Pasaj Müzik

Bu kez bir kanalı değil, doğrudan yayını sizinle paylaşmak istiyoruz. Pasaj Müzik'in Youtube kanalında Haluk Bilginer’in muhteşem performansı eşliğinde hayat bulan Şekspir Müzikali sizleri bekliyor. Arkanıza yaslanın ve yaklaşık iki saat süren bu müzikal şölenin keyfini çıkarın. Harika vakit geçireceğinize eminiz.

Galata Perform

Online tiyatro yayınlarına ulaşabileceğiniz bir diğer kanal, Galata Perform’un Youtube kanalı. Yaklaşık 1200 kişilik mütevazimütevazı bir takipçi kitlesi olan kanalda hem zengin oyun arşivine hem de tiyatro festivallerinde yapılan söyleşilere ulaşabiliyorsunuz. Yurtdışındaki çeşitli festivallerin de yayınlandığı Galata Perform Youtube hesabı, şu sıralar göz atılması gereken hesaplardan.

Tiyatrolar TV

Kendi web sitesi üzerinden yayın yapan Tiyatrolar TV, zengin oyun arşiviyle dikkatleri üzerine çekiyor. Platforma kaydolarak bu zengin arşivde yer alan oyunları veya oyunların fragmanlarını izlemek mümkün. Kolay kullanıma ve kullanıcı dostu arayüze sahip site üzerinden, belirlediğiniz tiyatro oyunlarını izleyerek kaliteli ve keyifli vakit geçirebilirsiniz