Yapılan araştırmalara göre dünyada on kişiden sekizi temazsız ödemeyi tercih ediyor. Fiziksel mesafedeki hassasiyetin artmasıyla birlikte temazsız ödemenin rahat, kolay, güvenli ve hijyenik olması da çekiciliğini artırdı. Biz de bu sayede temazsız ödemenin ne kadar önemli olduğunu öğrendik. 

Sizin için temazsız ödeme yapmanın avantajlarını derledik, "neden bu ödeme yöntemini tercih etmeliyiz?" haydi birlikte inceleyelim.

Hızlı Ödeme Yöntemi

Temassız ödemenin öne çıkan en önemli özelliklerinden birisi hız. Kartın POS makinesine değmemesinden dolayı kartı sadece cihaza yaklaştırarak ve kart şifresi girmeyerek işleminizi çok kısa bir sürede tamamlayabiliyorsunuz. Özellikle kasanın yoğun olduğu zamanlarda ödemelerinizde bu yöntemi tercih ederek kolaylıkla zaman kazanabilirsiniz. Eğer temassız ödemeyi daha önce hiç denemediyseniz ve kasalarda geçen zamandan şikayetçiyseniz bu ödeme yöntemi vazgeçilmeziniz olacak.

Kolay

İtiraf etmeliyiz ki kolaylığı hepimiz çok seviyoruz ve bir iş yaparken her zaman en kolay yöntemi bulmayı tercih ediyoruz. Gerekli olan sadece temassız bir karta sahip olmak. Böylelikle alışverişlerinizde temassız özellikli POS cihazına kartınızı yaklaştırarak çok kısa bir sürede ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Siz de bu özellikli bir kart kullanmak isterseniz bankamız ile iletişime geçerek temassız bir karta sahip olabilirsiniz.

Hijyenik

Nakit paranın hijyenik açıdan ne kadar dezavantajlı olduğunu hepimiz biliyoruz. Covid-19 sebebiyle de hepimiz hijyen kurallarını daha önemser hâle geldik. Siz de hijyeni önemseyenlerdenseniz tüm alışverişlerinizde temassız ödemeyi tercih edebilirsiniz. Böylelikle hem nakit parayla hem de kasiyerlerle temas hâlinde bulunmazsınız. Size özel kartınızla hijyenik bir şekilde ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Güvenli

Kredi kartlarıyla temassız ödeme yapmanın geçmişi uzun bir süreye dayanıyor. Fakat hem teknolojinin gelişmesi hem de Covid-19 sebebiyle iyice yaygınlaştı. Temassız ödeme hızlı ve kolay olmasının yanında bir de güvenli ödeme yöntemlerinin başında geliyor. Kartınızı posa yaklaştırarak temassız şekilde ödemenizi yapabiliyorsunuz. Üstelik bankamızın mobil uygulamasıyla kartınız olmadan cep telefonunuz ile de güvenli bir şekilde ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Siz de temassız ödeme ile hızlı ve güvenli alışverişin keyfini çıkarın.

Rahat

Araştırmalara göre bir kere temassız ödemeyi deneyenler sonrasında hep temassız ödemeyi tercih ediyor. Çünkü temassız ödemeyle hem zaman kaybetmiyorlar hem de nakit paraya el değdirmeden, bozuk para üstü beklemeden kolaylıkla alışverişlerini tamamlıyorlar.