Son iki yıldır pandemi sebebiyle çoğumuz ofislerine gidemiyor ve işlerini evinden yürütüyor. Evden çalışmak, Batı’da oldukça yaygın bir çalışma şekli olsa da ülkemizde yeni bir kültür. Bu nedenle bazı zamanlar evlerimizi işimize adapte etmekte güçlük çekebiliyoruz. Ancak yeni trendler beraberinde yeni pratik kullanımları doğuruyor. Eğer siz de evden çalışıyorsanız çeşitli mobilyalar kullanarak, yaşam alanınızda rahatça çalışabileceğiniz uygun ortamı oluşturabilirsiniz. 

İşte ofisi eve taşıyan mobilyalar:

Dolap görünümlü çalışma masası

Çoğumuzun evindeki çalışma masası, büyük ve hantal oluyor. Bu nedenle bulunduğu odada, üstü katlı çamaşırlarla dolu bir şekilde unutulup gidiyor. Eğer evden çalışmayı kolaylaştırmak istiyorsanız bu büyük masalar yerine ufak ve fonksiyonel çalışma masalarını tercih edebilirsiniz. Böylece hem yerden tasarruf sağlayabilir, hem de çalışma masanızı salon gibi yaşanır alanlara taşıyabilirsiniz.

Organizer

Ofislerimizde sınırlı bir alana sahip olduğumuz için fazla eşya bulunduramıyoruz. Evlerimizde ise kişisel eşyaları bulundurmak için büyük bir alanımız var. Bu nedenle evden çalışırken iş eşyalarımız ve kişisel malzemelerimiz birbirine karışabiliyor. Bu karışıklık da büyük bir dağınıklığa sebep olup, işimizi zorlaştırabiliyor. Siz de bu dağınıklıktan hoşlanmıyorsanız, pratik ve uygun fiyatlı bir çözüm olan organizerları deneyebilirsiniz. Böylece çalışma alanınızı daima derli toplu tutabilirsiniz.

Laptop Masası

Ofislerimizde genellikle günümüzü, bize ayrılan bir masada çalışarak geçiriyoruz. Evlerimizde ise tek sınır duvarlarımız! Masa başında çok fazla kalmayı sevmeyenler, birçok çeşidi bulunan laptop masalarını tercih edebilir ve evin her yerinde rahatça çalışabilir. Bu pratik masalar sayesinde koltukta, mutfakta ya da bahçede çalışırken kendinizi daha özgür hissedeceksiniz.

Telefon Standı

Evimizde çalışırken laptop kadar sık kullandığımız bir diğer teknolojik alet de telefonlarımız oluyor. Ancak bu telefonlar yastık arkalarında, raflarda ve evin diğer kuytu köşelerinde sürekli kaybolup duruyor. İşte bunu önlemek için harika bir mini mobilya önerimiz var: Telefon standları! Bu küçük standlar sayesinde hem telefonlarınızı kolayca bulabileceksiniz hem de görüntülü konuşmalar yaparken telefonu sabit bir yerde tutabileceksiniz.

Yazı Panosu

Çalışırken not almak, iş takibi ve odaklanma için çok önemli. Günümüzde birçok dijital not uygulaması bulunsa da bazılarımız hala kağıt kullanmayı seviyor. Siz de not tutmayı sevenlerdenseniz evinizde oluşturacağınız çalışma alanına yazı panosu ekleyebilirsiniz. Böylece tuttuğunuz notları rahatça takip edebilir ve işlerinizi görselleştirebilirsiniz.