Kıyafete göre takı seçimi hem kadınlar hem de erkekler için en önemli vazgeçilmez detaylardan biri. Fakat kıyafetinize göre takı seçerken bazı dikkat etmeniz gereken püf noktalar var. Çünkü her kıyafetin kendine göre bir rengi ve tarzı var. Örneğin takı seçerken seçtiğiniz takıyı kıyafetinizin rengine göre bütünleştirirseniz takı kıyafetinizi daha iyi tamamlar. 

Biz de sizler için bu püf noktaları derledik, gelin birlikte inceleyelim.

1. Kolye

Yapılan kombinlerde en çok kullanılan aksesuarlardan birisi kolye. Kıyafetinize göre kolye seçimi yaparken, kıyafetinizin modeline göre karar verebilirsiniz. Mesela kıyafetiniz V yaka, dekolte veya straplez ise büyük veya taşlı kolyelerle kombininizi tamamlayabilirsiniz. Özel gecelerde ise gümüş, altın, inci gibi dikkat çekici ama sade kolyeler tercih edebilirsiniz. Eğer kıyafetiniz spor ise de birden fazla kolye takarak şıklığınıza şıklık katabilirsiniz.

2. Bilezik -Bileklik

Hem modern hem de klasik giyinmeyi sevenler kombinlerinde bilezik de tercih edebilir. Siz de günlük kıyafetlerinizde birden çok ipli veya boncuklu bileklikler takarak kombinlerinize renk katabilirsiniz. Özel günlerinizde ise kullanacağınız inci, cam, altın ve gümüş gibi bilezikler şıklığınıza hava katacaktır. Kısacası kullandığınız bileklikler kombinleriniz için tamamlayıcı bir aksesuar.

3. Küpe

Kadınlar için vazgeçilmez takılardan birisi de küpe. Küpelerin birçok tarzı bulunuyor, bu yüzden seçim yaparken dikkat etmeniz gerekir. Yüz şeklinize göre küpe modelinize karar verebilirsiniz. Kıyafetiniz şatafatlı ise büyük taşlı küpeler tercih ederek göz alıcı bir şıklık yaratabilirsiniz fakat günlük kıyafetlerde daha sade küçük, damla küpeler veya spor sallantılı küpeler tercih ederek küpe seçiminizi yapabilirsiniz.

Outdoor close up portrait of young beautiful woman with freckles, red lips, wearing red color trendy sunglasses, pearl earrings, necklace, model posing near retro car

4. Gözlük

Kıyafetlerimiz için şüphesiz en tamamlayıcı aksesuarların başında gözlük geliyor. Hem kadınlar hem de erkekler için gözlük vazgeçilmez bir aksesuar. Eğer spor bir kıyafet yani sade bir gömlek ve jean tercih ettiyseniz seçiminizi yuvarlak çerçeveli bir gözlükten yana kullanabilirsiniz. Fakat kıyafet seçiminiz klasikse seçiminizi kare veya kemik modelli gözlüklerden yana kullanabilirsiniz. Kullanacağınız zıt renkli çerçeveli gözlükler de havanıza hava katacaktır bizden söylemesi.

5. Saat

Kadınlar için birçok takı çeşidi bulunurken erkekler için takı konusu daha sınırlı. Bu yüzden erkeklerin en önemli aksesuarlardan birisi kol saati. Kombininiz klasik ise saat seçiminizi basit veya klasik tarzdaki modellerden yana yapabilirsiniz. Eğer kombininiz rahat bir tarzda ise saat seçiminizi spor saatlerden yana kullanabilirsiniz. Kıyafetinizin renk tonuna göre de saatinizin kayış rengine karar verebilirsiniz. Unutmayın kıyafetiniz ve saatinizin bütünleşerek tarzınızı konuşturacaktır.